Poliția Municipiului Brașov – Biroul de Investigații Criminale a fost sesizată cu privire la faptul că ieri după-amiază, în jurul orei 16.00, un bărbat în vârstă de 30 de ani a plecat voluntar de la domiciliul său situat în municipiul Brașov și nu a revenit până în prezent. Este vorba despre Constantin Chicuş, membru PSD de mai mulți ani, transmite Rador.

Acesta are înălțimea de 1,85 m, constituție atletică, păr șaten, tuns scurt, fața ovală, ochi verzi, ten deschis. Nu se cunosc articolele de vestimentație pe care acesta le purta la momentul plecării. Bărbatul are asupra sa telefon mobil și acte de identitate.

Constantin Chicuş este preşedintele Junior Tineri şi a fost consilier local PSD în mandatul 2016 – 2020.