Câteva sute de oameni au celebrat Slujba de Înviere de la Catedrala ortodoxă din Braşov în Piaţa Sfatului, într-o organizare perfectă, după cum arată imaginile postate pe Facebook de primarul Allen Coliban.

Oamenii au respectat la centimetru poziționarea din Piața Sfatului, așezându-se la intersecția liniilor albe care traversează piața.

Organizarea a fost realizată de viceprimarul Flavia Boghiu, alături de preotul protopop al Brașovului, Dănuț-Gheorghe Benga, și prefectul județului. În acest fel, credincioșii au putut păstra distanța de 2 metri pe timpul slujbei.

În Piața Sfatului au fost amenajate şi puncte de distribuţie a paştilor şi a luminii.